Breadcrumbs

Ви тут: HomeЗарубіжна літератураКонспекти та розробки уроків з світової літератури Розробка уроку Детальний переказ китайської народної казки "Пензлик Маляна" 5 клас

Розробка уроку Детальний переказ китайської народної казки "Пензлик Маляна" 5 клас

Автор: Паламарчук Валентина Костянтинівна

Тема уроку. Детальний переказ китайської народної казки «Пензлик Маляна»

Мета уроку: навчити учнів усно складати докладний переказ, враховуючи національні особливості казки; формувати навички усного зв'язного мовлення.

Обладнания: малюнки-символи: риба, птах, білий кінь, журавель.

Хід уроку.

I. Постановка та мотивація завдань уроку.

II. Осмислення навчального матеріалу в npoцeci практичної діяльності

Бесіда.

  • Що промовляють малюнки, які розташовані на дошці ?
  • Пригадайте, що ви знаете про таку країну як Китай.

Словникова робота

Користуючись тлумачним словником, поясніть значения слів:
Пензлик, хмиз, реманент, мотика,грубка, стайня, обістя, баский кінь.

Знайдіть в тексті казки речення з цими словами i зачитайте їx.

Робота з текстом

На які окремі частини можна поділити казку?

(«Мрія хлопчика Маляна», «Чарівий пензлик», «Допомога бідним

селянам», «У полоні», «Пензлик у руках жорстокого iмпеpaтopa»).

Складання простого плану i запитань до кожного пункту «ланцюжком».

1. Бідний хлопець Малян.

2. Подарунок сивобородого дідуся.

3. Зухвалі вимоги поміщика.

4. Життя Маляна в місті, зустріч з імператором.

5. Корабель з імператором відплив  відберега.

6. Про що мріяв Малян ?

7. Чому дідусь застерігав Маляна?

8. Як зміг Малян втекти від злого поміщика?

9. Чому Малян намалював імпepaтоpoвi дракона, жабу i курку?

10. Чому Малян охоче намалював вітер для імператора?

Обговорення відповідей учнів.

Конкурс на кращий початок переказу.

Ознайомлення з пам'яткою.

На що звернути увагу під час переказу.

1. Переказуйте близько до тексту.

2. Використовуйте різноманітну лексику, синтаксичні конструкції.

3. Дотримуйтесь послідовності подій.

4. Дбайте про емоційність та виразність переказу.

Докладний усний переказ за планом.

III. Підведення підсумків уроку.

IV. Домашнє завдання.

Підготувати усне оповідання на тему «У мене є чарівний пензлик» або

«Я малюю чарівним пензликом».

Додаткове завдання: намалювати ілюстрацію до тексту (за бажанням).